Yurtkur'da Öğrenim Kredisi Başvuru Esasları Belirlendi

YURTKUR’DA KREDİ BAŞVURU ESASLARI BELİRLENDİ
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) 2012- 2013 öğretim döneminde bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanacak öğrencilerin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuru esaslarını belirlendi.
YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak tarafından yapılan açıklamada, ÖSYM tarafından üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren, ’Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 2 Temmuz- 5 Ağustos 2012 (5 Ağustos 2012 dahil), Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvuruları 17 Eylül- 7 Ekim 2012 (7 Ekim 2012 dahil), tarihleri arasında Kurumun ’www.kyk.gov.tr’ adresindeki internet sayfasından yapılacağı belirtildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“Kurum yurtlarında barınmakta iken devam ettikleri öğretim kurumlarını normal süresinde bitiremeyen (artık yıl) öğrencilerinin yurt başvuruları ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerince 10- 23 Eylül (23 Eylül 2012 dahil) tarihleri arasında kabul edilecektir. Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 3-14 Eylül 2012 (14 Eylül 2012 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır. Yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacak, bundan sonraki her pazartesi günü ilan edilecek olan yedek listedeki öğrencilere 5’er gün kayıt süresi tanınacaktır. Yurtlar 10 Eylül 2012 tarihinde hizmete açılacaktır.”

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca verilecek öğrenim kredisi ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir