Türk Eğitim-Sen "Hesap İşletim Ücreti Ve Kredi Kartı Aidatı Alımı Hukuksuzdur"

Türk Eğitim-Sen İstanbul Bölge Başkanı M. Hanefi Bostan, “Hesap işletim ücreti ve kredi kartı aidatı alımı hukuksuzdur” dedi.
Bostan, yaptığı yazılı açıklamada, “Bankaların hesap işletim ücreti ve kredi kartı aidatı adı altında altıkları ücretler tüketici haklarına aykırı olup, aynı zamanda hukuksuz bir işlemdir. Ankara ilinde görev yapan bir sendika üyemiz (Türk Eğitim-Sen üyesi), banka hesabından kesilen hesap işletim ücreti bedeli ile kredi kartı için alınan üyelik ücretinin kendisine iade edilmesi için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurmuştur. Yenimahalle Tüketici Sorunları Hakem Heyeti üyemizin talebini kabul etmiş
ve üyemizden tahsil edilen ücretin iadesine karar vermiştir” dedi.
Sendika üyelerini uyaran Bostan, “Üyelerimizin bu konuda yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi için hesapları olan bankalara başvurarak, hesap işletim ücreti bedeli ile kredi kartı için alınan üyelik ücretlerinin kendilerine iadesini talep etmeleri ve olumsuz gelen bir yanıt üzerine de Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurmaları gerekmektedir. Önemle duyurulur” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir