Polatlı Osb Yönetimi, Halkbank İle Kredi Protokolü İmzaladı

Halk Bankası ile Polatlı Organize Sanayi Bölgesi (POSB) yönetimi arasında düşük faizli enerji verimliliği kredi protokolü imzalandı.
POSB Yönetim Binasında imzalanan protokolle Halkbank, Polatlı OSB’de faaliyet gösteren firmalara enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kredisi ürünleriniuygun koşullarda kullanma imkanı sunuyor. POSB Yönetim kurulu üyelerinin huzurunda gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan POSB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ünal, bölgelerinde yatırım yapan sanayici, girişimcilere ve çalışanlara en iyi eğitimve uygun şartları sağlama çabası içerisinde olduklarını, bu kapsamda Halkbank’la kredi protokolü imzaladıklarını söyledi.
Erol Ünal, “Polatlı OSB yönetimi olarak bizler bölgemiz katılımcılarına sadece teknik altyapı sunmanın ötesinde görev ve sorumluluklarımız olduğunun bilinci içindeyiz. Sanayicimize en uygun enerji temininden tutun, en uygun yatırım şartlarını nasıl sağlarız, yasal düzenlemelerden nasıl en büyük faydayı sağlarız, eleman temin ve eğitiminde neler yapabilirize kadar uğraş ve çaba içindeyiz. İşbirliği protokolünün bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Halkbank Ankara 2.Bölge Koordinatörü Ali İpek ise konuşmasında, bankalarının en zor günde bile reel sektörün, KOBİ’lerin yanında yer aldığını, geçen yıla oranla KOBİ kredilerini yüzde 24 artırdıklarını söyledi.
Ali İpek, şöyle konuştu:
“2012’nin ilk çeyreğinde KOBİ kredilerimizi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 24 artırdık. Ödünç verdiği şemsiyeyi yağmurlu günlerde geri istemeyen Halkbank, KOBİ’lerin ihtiyacı olan finansman desteği ve danışmanlık faaliyetlerini önceki dönemlerde olduğu gibi bu yılda sürdürüyor.
İşletmelerin modernizasyon, kapasite ve verimlilik artışı sağlamak amacıyla işletmelerindeki enerji giderlerinin azaltılmasına ve yenilenebilir enerji üretimlerine yönelik tüm yatırımlarını, Fransız Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız protokol sayesinde temin ettiğimiz enerji verimliliği/yenilenebilir enerji kredileri ile finanse ediyoruz. Bu sayede KOBİ’lerimizi daha rekabetçi kılarken enerji ithalatı nedeniyle oluşan cari açığı azaltma yönünde de kalıcı katkılar sunmayı hedefliyoruz.
Bankamız, ülkemizdeki sanayi yatırımlarının gerçekleşmesinde ve işletmelerin verimliliklerinin artırılmasında kritik bir görev üstlenen organize sanayi bölgeleri ve sanayi sitelerindeki KOBİ’lere, yatırımlarında kolaylık sağlayacak finansal çözümleri aktarıyor.

‘Sanayi Bölgeleri Destek Paketi’ adlı yeni ürünümüzle KOBİ’lerin yeni üretim ve alt yapı yatırımlarını, satın alımlarını ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını finanse ediyoruz.”
POSB’deki firmalar, enerji kredilerinin yanı sıra Sanayi Bölgeleri Destek Kredisi paketindeki işletme ve yatırım kredilerinden, ayrıca diğer kredi ve mevduat ürünlerinden uygun faiz ve komisyon oranlarıylafaydalanabilecekler.
Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir