KOBİ'lere yılbaşında 1 Milyarlık TL Kredi Desteği Geldi

3 milyarlık krediyi bir günde tüketen KOBİ’lere dün bir müjde daha geldi. Sanayi Bakanlığı ilk krediden yararlanamayan işletmeler için 1 milyar liralık yeni bir paket daha açıkladı
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, KOBİ’lere yönelik ihracat kredisi destekprogramı ile ölçek endeksli büyüme kredisi destek programında toplam 3 milyar lira olarak belirledikleri kredi hacmini, 1 milyar lira artırarak, 4 milyar liraya çıkardıklarını söyledi. Ergün, ihracat kredisi destek programı ile ölçek endeksli büyüme kredisi destek programına başvuruda bulunanların tamamına yakınının budesteklerden yararlanabileceklerini kaydetti.
İHRACAT KREDİSİ HERKESE
Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) ile gerçekleştirdiği sohbet toplantısındasoruları yanıtlayan Bakan Ergün, en son KOBİ’lere yönelik başlattıkları ihracat kredisini 5 bin firmaya kullandırmayıöngördüklerini, ancak 7 bin başvurunun olduğunu, söz konusu firmaların tamamını bu krediden yararlandıracaklarını anlattı. Ölçek endeksli büyüme kredisi destek programından yararlanmasını öngördükleri firma sayısını ise 45 bin olarak planladıklarını anımsatan Bakan Ergün, ancak bu kredi için yaklaşık 73 bin başvuru olduğunu, bunlardan bir kısmının şartlarının tutmadığını, bu yüzden 65 bin firmanın bundan yararlanacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir