iPhone Türkiye Dağıtımını Index’le Yapacak

ABD’li teknoloji devi Apple’ın akıllı cep telefonu iPhone’un satışını Türkiye’de GSM operatörleri dışında Index Grup yapacak.
iPhone ile telekom sektörüne adım atan Index telefon ve aksesuar satışından yıllık 250 milyon TLciro elde etmeyi hedefliyor.Daha önce Apple ile iPhone hariç tüm ürünlerin dağıtım anlaşmasını imzalayan Index, şimdi de iPhone için anlaşmaya vardığını açıkladı. Index Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, “Bireysel tüketicinin iPhone ürünlerine çok daha geniş bir coğrafyada daha kolay erişebilmesi bizim en temel hedeflerimizden biri. Bu doğrultuda yıllık 250 milyon TL’nin üzerinde bir satış hacmine erişmeyi planladık. Hedeflerimize ulaşabilmek için iPhone ürünlerini, Türkiye çapında faaliyet gösteren 8 binin üzerindeki iş ortaklarımıza sunacağız. İş ortağı grubumuz içerisinde en yüksek iş hacmini ise organize perakende zincir mağazalarının gerçekleştireceğini düşünüyoruz” dedi.

‘Apple bize güvendi’

Erol Bilecik, Apple’ın bilişim ürünlerinde olduğu gibi iPhone’da da tüketici lehine gelişme olacağını, tüketicinin istediği ürüne ve modele daha kısa sürede sahip olacağını da söyledi.
Apple’ın Türkiye ofisinin işlem yapmaya başladığı temmuz ayından bu yana TL üzerindenalışveriş yaptıklarını kaydeden Bilecik, “Apple kur riskini Türk kullanıcıları ve sektör için sıfırlamış oldu. Uzun süredir pazarda olup bu desteği sağlamayanlar var. Bu açıdan baktığımızda Apple Türkiye’ye güven duyduğunu en baştan göstererek güçlü bir adım attı” diye konuştu.

Bilecik, yeni iPhone kontratı ile İndeks Bilgisayar’ın 2014 yılı içinde oldukça önemli bir büyüme hamlesi gerçekleştireceğini öngördüğünü belirterek Index Grup şirketlerinin ilk dokuz ayda yüzde 20’lik çok güçlü bir büyüme kaydettiğini vurguladı.
1989 yılından beri bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları ürünleri temin ediyor. Index Grup çatısı altında Indeks Bilgisayar, Datagate Bilgisayar, Despec Bilgisayar, Neteks, Neotech, Artım ve Teklos adlı şirketler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir