İGED ve KOSGEB'den Genç Girişimcilere 70.000 TL Destek Kredisi

İged’in düzenlediği eğitime katılan girişimci adaylarına yeni bir iş kurması durumunda KOSGEB tarafından 27.000 tl hibe ve 70.000 tl 2 yıl ödemesiz 3.yılda %50 ve 4.yılda %50 oranında 8 eşit taksitte ödemeli 0 faizli kredi sağlanacak.
9 Şubat – 2 Mart 2012 tarihleri arasındaki bu seminere katılma koşulları neler?
İGED & KOSGEB İŞBİRLİĞİNDE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ( 9 ŞUBAT – 2 MART )
Bu eğitime katılan girişimci adayları yeni bir iş kurması durumunda KOSGEB tarafından 27.000 tl hibe ve 70.000 tl 2 yıl ödemesiz 3.yılda %50 ve 4.yılda %50 oranında 8 eşit taksitte ödemli 0 faizli kredi sağlanmaktadır.
Eğitim içeriği,
a) Modül 1: Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri- 9 (dokuz) saat,
b) Modül 2: İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) – 18 (on sekiz) saat,
c) Modül 3: İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) – 24 (yirmi dört) saat,
ç) Modül 4: İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar – 9 (dokuz) saat
A) İŞLETME KURULUŞ DESTEĞİ Geri ödemesiz olan bu desteğin üst limiti; İşletme kuruluş giderleri (sicil kaydı, oda kaydı, kuruluşa ilişkin noter masrafları, zorunlu izin ve ruhsat giderleri) için 3.000 (üç bin) TL, İşletme kurulmadan önce girişimcinin belgelendirmesi kaydı ile, iş kurmaya yönelik olarak aldığı teknik, hukuki, mali, iş planı, etüd, fizibilite çalışması için danışmanlık giderleri için 2.000 (iki bin) TL olmak üzere toplam 5.000 (beş bin) TL’dir.
B) KURULUŞ DÖNEMİ MAKİNE, TEÇHİZAT VE OFİS DONANIM DESTEĞİ Desteğin başlangıç tarihinden itibaren 12 (on iki) ay içinde satın alınacak makine, teçhizat ve ofis donanımları için geri ödemesiz olarak verilen bu desteğin üst limiti 10.000 (on bin) TL’dir.

C) İŞLETME GİDERLERİ DESTEĞİ Desteğin başlangıç tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde gerçekleşen işletme giderlerine (Personel net ücretleri (asgari geçim indirimi net ücrete dahil edilmez), Elektrik, su, ısıtma, telekomünikasyon, işyerinde ürün/hizmet üretim amaçlı kullanılan makinelere ait yakıt giderleri) yönelik geri ödemesiz olarak verilen desteğin üst limiti her ay için 1.000 (bin) TL olmak üzere toplam 12.000 (on iki bin) TL’dir.
D) SABİT YATIRIM DESTEĞİ (geri ödemeli)Desteğin başlangıç tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde satın alınacak, makine ve teçhizat için teminat karşılığı geri ödemeli olarak verilen bu desteğin üst limiti 70.000 (yetmiş bin) TL’dir.
EĞİTİME KATILIM ŞARTLARI
· Eğitime SADECE İGED üyeleri, 4 ay sürecek olan İGED aday üyelik gerçekleştirenler(4 aylık aday üyelik; eğitim programlarından yıllık üyelerimize sunduğumuz şekilde faydalanabileceğiniz eğitim üyeliği şeklinde gerçekleştirilir.) ve bir iş fikri olanlar katılabilir. (inovatif iş fikri olanlar tercih sebebi olacaktır.)
· Eğitim %80 (seksen) oranında devam eden katılımcılar katılım belgesi almaya hak kazanır· Eğitim en az 10 kişi katılımı ile açılır ve katılımcı sayısı en fazla 30 kişi ile sınırlıdır. · Eğitim, İGED Eğitim salonunda yapılacaktır.· Eğitmen Talip PINAR..
YILLIK İGED ÜYELİK AVANTAJLARINDAN BAZILARI· Girişimcilik Eğitimine katılım imkanı· Her hafta Çarşamba , Cumartesi günleri İGED in düzenlemiş olduğu Eğitimlere 125 tl yerine 75 tl ye katılım imkanı· Sektörel Komite toplantılarında firmalarla tanışma imkanı · Yurt dışından gelen işadamı heyetleri ile ikili iş görüşmeleri· Yurt dışına iş gezileri· Yurt içi iş toplantıları· Konfederasyonumuz TUSKON un tüm organizasyonlarına katılma imkanı· Türkiye genelinde TUSKON üyesi 40 binden fazla firmaya ulaşma imkanı · Kurumsal indirimlerden faydalanma imkanı ( Hamidiye su,Petrol Ofisi,TAV Passport,İndirimli kurye, Sürat Kargo,Sema Hastanesi,Vodafone vb….)· İGED Sosyal faaliyetlerine katılma imkanıGibi daha pek çok üyelik avantajları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir