Finansbank'tan Esnafa İpoteksiz Kredi İmkanı

Avrupa Yatırım Fonu ( AYF) ile Finansbank’ın yapmış olduğu işbirliği anlaşması kapsamında banka, KOBİ ve Mikro ölçekli firmalara kullandıracağı yatırım kredilerinde ipotek talep etmeyecek.
Yapılan anlaşmanın tüm esnafa yönelik olduğunu belirten Finansbank Didim Şube Müdürü Serdal Gök kredilerin içeriğiyle ilgili bilgi verdi. Avrupa Yatırım Fonu’nun Avrupa Birliğinde KOBİ’lerin risk finansmanından sorumlu kuruluşu olduğunu kaydeden Gök, “AYF teminat destekli kobi yatırım kredisi ile KOBİ’lerin yatırım ihtiyaçlarına yönelik 2 destek paketi sunuyoruz. Bunların ilki girişimci paketi, bu paketin kapsamında İşyerini yeni kurmuş girişimci KOBİ’lerin yatırım veya sermaye ihtiyacına yönelik her tür ihtiyaç yer alıyor. Bu paketten en az 6 aydır faaliyet gösteren, yıllık cirosu 2 milyon Euro’yu aşmayan çalışan sayısı 10’u aşmayan KOBİ’ler yararlanıyor. Kredi tutarı ise maksimum 52.000 bin TL, vadesi ise 6 ay ile 60 ay arasında geri ödemesi ise aylık taksit ödemelidir ama 6 aya kadar ödemesiz dönemli esnek ödeme seçeneklerinden faydalanılabilir” dedi.
Şube Müdürü Serdal Gök ikinci paketin Makine Teknoloji paketi olduğunu söylerken “Bu kredi kapasite artırımı ya da hizmet kalitesi artışına yönelik makine ekipman alımı, tesis modernizasyon, inovasyon çalışmaları v.b her tür teknolojik yatırım talebi olan ve bu talebi faturalandırabilen KOBİ’ler yer alıyor. Bu krediden ise Yıllık cirosu 50 milyon Euro’yu aşmayan çalışan sayısı 250 kişiyi aşmayan KOBİ’ler yararlanabiliyor. Kredi tutarı ise ise maksimum 250.000 Bin TL ve kredi bedeli satıcıya ödeniyor. Vadesi ise 18 ay ile 120 ay arasında geri ödemesi ise aylık taksit ödemeli ama 6 aya kadar ödemesiz dönemli esnek ödeme seçeneklerinden faydalanılabilir.”dedi.

Kredilerden yararlanmak isteyen esnafların Finansbank Didim Şubesinin 811 37 67 numaralı telefonu arayabilecekleri belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir