Elbistan’da 620 Girişimci KOSGEB Kredisine Hak Kazandı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) kredilerinden faydalanmak için Elbistan Bürosu’na başvuran 697 girişimcinin 620’si kredi almaya hak kazandı.

Şimdiye kadar başvuran ve kredi almaya hak kazananların yüzde 80’i ise bankadan kredisini çekerek yatırımda kullandı. Konu ile ilgili olarak bilgi veren KOSGEB Elbistan Büro Temsilcisi Ali Çetin, Elbistan’da geçen yıllara oranla kredilerini kullanmak isteyenlerin sayısında ciddi bir artış olduğunu söyledi. Temsilciğe, Elbistan bölgesinden 697 girişimci kredi alabilmek amacıyla başvurdu. KOSGEB’in sistemine giriş yapan ve şartları tutan 620 kişi kredi almaya hak kazandı. Kısa süre içerisinde bu rakamın yüzde 80’i krediyi bankalardan çekerek yatırım düşündüğü alanlara harcadı.
Yine bankaların KOSGEB kredisinden yararlanamayanlar için başlattığı kampanyalardan ise Elbistan bölgesinden 300 girişimci yararlandı. Pastada en büyük pay ise 200 kadar talep ile Ziraat Bankası Elbistan şubesinin oldu. Ziraat Bankası en fazla KOSGEB Kredisi kullandıran ve telafi kredisi veren banka olarak Türkiye genelinde şube olarak önemli bir noktaya geldi.

Öte yandan çok sayıda iş adamı ise KOSGEB kredilerinden çeşitli gerekçelerle yararlanamadı ve yeni bir fırsatta yararlanmak için sıra bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir