Arama Motoru Rus YANDEX Turkiye'de Mehmet Ali Yalçındağ'a Emanet

Eylül ayında Türkiye pazarına giren Rus arama motoru Yandex Türkiye’nin başına getirilen Mehmet Ali Yalçındağ, Yandex’in stratejik gelişimini yönetece
Geçtiğimiz yılın eylül ayından bu yana Türkiye’de temsilcilik ofisi olarak çalışmalarını sürdüren Rusya’nın lider arama motoru Yandex, halen Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Mehmet Ali Yalçındağ’ın Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başladığını duyurdu. Yalçındağ’ın Yandex Türkiye’nin stratejik gelişimini yöneteceği ve marka algısının gelişimine katkıda bulunacağı bildirildi. Yandex’in Kurucu ve CEO’su Arkady Volozh “Türk iş dünyasının tecrübeli isimlerinden Mehmet Ali Yalçındağ ile güçlerimizi birleştirmekten memnuniyet duyuyorum. Bu işbirliğinin, Yandex’in Türkiye pazarındaki bilgisinin artmasında ve dolayısıyla Türkiye’deki kullanıcılarımızın ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünler sunmamız konusunda önemli bir rol oynayacağına inanıyorum” dedi.

REKABETE OLUMLU YANSIDI 

Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ise, “Dünyanın önde gelen internet şirketlerinden birinin bir parçası olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum. Yandex Türkiye ekibi, geçtiğimiz yıl faaliyetlerine başladığından bu yana Türkiye’deki internet kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik çok kaliteli ürün ve hizmetler sunmayı başardı. Bu firmanın internet pazarına girmesiyle hareketlenen rekabet, özellikle kullanıcılar açısından çok faydalı oldu ve olmaya devam edecek” dedi. Bu yeni oluşumla Türkiye’de resmi faaliyetlerine başlayan Yandex Türkiye, bir yerel şirket olarak, vergi kuralları dahil olmak üzere tüm yerel kural, kanun ve yasalara uygun olarak faaliyetlerini sürdürecek.
22 YILDIR DOĞAN’DA 
Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstlenen Mehmet Ali Yalçındağ, 1990’dan bu yana Doğan Grubu bünyesinde çeşitli kurumlarda yöneticilik görevleri üstlendi. 1996’da grup bünyesindeki medya şirketlerini bir araya getiren Doğan Yayın Holding’in Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı, 1999’dan bu yana da Doğan Yayın Holding Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir