Akbank'tan Nostalji Kumbaralı Hesap Kampanyası

akbank kumbara hesabı
Tüm faaliyetleri ile Türkiye ekonomisine sürdürülebilir değer katmayı hedefleyen Akbank, çocukları tasarrufa özendirmeyi hedefleyen bir kampanya başlattı. Kampanya çerçevesinde; çocukları için para biriktirmek isteyen ailelere yönelik hazırlanan Mevduat Birikim Hesabı veya halihazırda birikmiş yatırımlarını avantajlı faizlerle değerlendirmek isteyenlere yönelik vadeli mevduat hesabı açtıran herkese “uğur böceği” formunda kumbara  hediye ediliyor. Küçük tasarrufları, geleceğin kasalara dolacak büyük birikimlerine dönüştürmek için Akbank’a gelip tasarruf nitelikli vadeli hesap açtırmak yeterli olacak.
Kampanya ile ilgili olarak bir açıklama yapan Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge biriktirmenin öneminin altını çizdiği konuşmasında  Türkiye’nin geleceği olan çocukların tasarrufa özendirilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Tözge, “Malesef  ülkemizde çok yaygın olmayan tasarruf alışkanlığını kazanmamız gerekiyor. Bu alışkanlığı hem bugünün aileleri kazanmalı, hem de geleceğimizin teminatı çocuklarımız…” dedi. Konuşmasında toplam yurt içi tasarrufların 2008’deki yüzde 16 olan oranın 2010 sonunda yüzde 12’lere kadar gerilediğine dikkat çeken Tözge “Oysa, bu oran Güney Kore’de yüzde 40, Hindistan’da yüzde 38 ve Çin’de yüzde 65 gibi çok yüksek düzeydedir” dedi. Tasarruf alışkanlığının yaygınlaştırılması için hiç zaman yitirmeden harekete geçilmesi gerektiğini belirten Tözge, sözlerini, “Yalnızca ülkeler değil, bireyler de güvenli bir gelecek için tasarruf yapmalı” diye sürdürerek, ailelere de çocukları için yapacakları tasarrufa olabildiğince erken başlamalarını önerdi. Tözge: “Milyonlarca çocuğumuz Cuma günü karnelerini alıp, uzun yaz tatiline başlayacak. Çocuklarımıza en güzel karne hediyesinin, onun için açtırılacak bir Mevduat Hesabı olacağını düşünüyorum. Mevduat Birikim Hesabı ile, 50TL gibi küçük ödemelerle bile yatırım yapmayı hedefleyen birikim fırsatı sunuyoruz.. Aileler dilerlerse kredi kartından verecekleri talimatla alışageldikleri harcama alışkanlıklarını terketmeden birikim yapma imkanı buluyorlar ve hissetmeden biriktirmeye başlıyorlar” dedi.

Halihazırda birikmiş parası olan aileleri de Akbank’ta Vadeli Mevduat hesabı açmaya davet eden Galip Tözge sözlerini, “aileler diledikleri döviz cinsinde ve uzayan vadelerde, yükselen faiz oranı imkanı sunan Vadeli Mevduat Hesabı  açtırarak, çocukları için Uğur Böceği Kumbara’larımızdan alabilirler” diye sürdürdü.
Galip Tözge  “Çocuklarımıza tasarrufun değerini aşılamak için çok etkin bir yöntem olduğunu düşündüğümüz, unutulmaya yüz tutmuş kumbaraları tekrar gündemimize almak aslında müşterilerimiz ile kurduğumuz yakın ilişkilerden edindiğimiz gözlemlerle oldu.  Geçtiğimiz yılsonu lansmanını yaptığımız ve 120 bin aktif hesap sayısına ulaştığımız Mevduat Birikim Hesabı açan mudilerimize bir hediye olarak sunduğumuz bu sevimli Uğur Böcekli kumbaranın, aslında çocuklarımızın nezdinde inanılmaz bir sempati yarattığını ve biriktirmek adına önemli bir heves kaynağı olduğunu gördük. Akbank olarak biz de Türkiye ekonomisine sürdürülebilir değer katma misyonumuzda önemli bir fırsat olabileceğini düşünerek bu imkanı daha geniş kitlelere sunma yolunda bir karar aldık. Bu nedenle kumbaralarımızı tasarruf mevduatı açan, biriktirmek isteyen ya da birikimini değerlendirmek isteyen tüm müşterilerimize  hediye etmeye başlıyoruz. ‘Sizin İçin’ felsefemizle ürün ve hizmetler sunduğumuz müşterilerimize hem bireysel, hem toplumsal faydalar sağlamaya devam ediyoruz. Bu kampanya ile çocuklarımızın geleceği adına ilk adımı ile birlikte atmak için herkesi şubelerimize davet ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir