2012 Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ocak ayı kredi kartı ile taksitli ödeme imkanı

Otomobil sahipleri bu ay içerisinde motorlu taşıtlar vergisinin birinci taksiti olarak bu ocak ayı içinde 31 ocak tarihine kadar ödeme yapılacak. Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ocak ayı 1. taksit ödenebiliyor. 
Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ocak ayı 1. taksit ödenebiliyor. Otomobil sahipleri bu ay içerisinde motorlu taşıtlar vergisinin birinci taksiti olarak bu ocak ayı içinde 31 ocak tarihine kadar ödeme yapılacak. gib.gov.tr
Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre; Motorlu taşıt vergisinin ilk taksitini ödeme süresi iki eşit taksitte ödenen motorlu taşıt vergisinin ikinci taksiti de Temmuz ayı içerisinde yatırılacak.
Gerçek Kişiler T.C. Kimlik Numarasını (Yabancılar varsa Yabancı Kimlik Numarasını) sol tarafa, Tüzel Kişiler ve Yabancı Kimlik Numarası olmayan yabancılar da Vergi Kimlik Numarasını sağ tarafa yazmalıdır.
Vergi Dairesi kayıtlarında tescil tarihi, ikinci el araçlar için noter satış sözleşmesindeki satış tarihi veya araç ruhsatı üzerindeki tarihtir. Yeni araçlar için ise aracın trafiğe çıkış tarihidir.
Kredi Kartı ile geçmiş yıllar da dahil bu sayfadan sorguladığınız tüm borçlarınızı ödeyebilirsiniz.
Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme linkine tıklandığında karşınıza sırayla gireceğiniz bilgiler çıkıyor. Gerekli adımları takip ederek en son kredi kartınızın bilgileri isteniyor.
İşlemleri doğru yaptığınızda kredi kartınızdan ücretiniz kesildiğine dair ibare geçiyor. En önemlisi taksit ile ödeme yapıldığı gözükmüyor fakat bankanız ile irtibata geçtiğinizde taksitli olarak ödediğiniz gözükecektir.
Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ocak ayı 1. taksit ödemesini kredi kartı ile taksitli yapmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir